Щоб ковдра служила довше: поради та нюанси

Щоб ковдра служила довше: поради та нюанси

28 октября 2021

Якісна ковдра - "інвестиція" довгострокова. Але щоб вона багато років служила вірою та правдою, необхідно забезпечити правильний догляд. Дуже важливо після розпакування зберегти всі ярлики, на яких вказано склад та оптимальний режим прання, адже саме ці два показники є ключовими. Залежно від наповнювача всі ковдри можна поділити на натуральні та синтетичні.

Ковдри з натуральним наповнювачем

Основною вимогою для таких виробів є регулярне провітрювання на відкритому повітрі. А ще – просушування, яке найкраще проводити в літню спеку на вулиці, оскільки розміщувати виріб поруч із відкритими джерелами тепла не можна: наповнювач може пересушитися та втратити свої властивості.

Прання

Найоптимальніший варіант - віддати ковдру в хімчистку, де фахівці швидко та якісно приберуть будь-які забруднення. Але якщо це проблематично, можна випрати і вдома. Головне - правильно вибрати режим пральної машини, а саме - максимально дбайливий і делікатний при температурі 30-40 градусів.

Важливо пам'ятати про те, що замочувати ковдри з натуральними наповнювачами не можна, оскільки це може призвести до їх деформування. Також варто врахувати, що тривалий контакт з водою надає вовняним ковдрам не дуже приємний запах, позбутися якого вкрай складно.

При виборі засобів для прання бажано віддавати перевагу рідким та гелеподібним продуктам з мінімальним набором агресивних складових. А щоб у полотні не залишилося ніяких миючих засобів, його потрібно прополіскувати кілька разів.

Сушіння

Цьому етапу варто приділити особливу увагу, щоб ковдра не ввібрала неприємні запахи. Сушити їх найкраще або на свіжому повітрі, або в приміщенні, що добре провітрюється, з відкритими вікнами. При цьому вироби з шовку, пуху та вовни слід сушити у горизонтальному положенні. А ті, у яких наповнювач із бамбука чи евкаліпта – можна і вертикально, оскільки вони практично не деформуються.

Зберігання

Прибираючи ковдру на зберігання, найкраще скласти її або в оригінальну упаковку, або в тканинний повітропроникний чохол. І не забувати про провітрювання! Також потрібно захистити ковдру від молі. Для цього підійдуть як спеціальні хімічні засоби, так і трави, зібрані в саше.

Ковдри із синтетичним наповнювачем

Синтетичні матеріали досить прості у догляді, а це означає, що ковдри з подібним наповнювачем чудово зберігають форму за будь-яких умов. Догляд за ними не вимагає складних маніпуляцій і зводиться лише до дотримання кількох правил:

  • для збереження свіжості ковдри потрібно її регулярно провітрювати, а для рівномірного розподілу наповнювача – збивати і струшувати хоча б раз на тиждень;
  • повне прання бажано проводити не частіше одного разу на рік, у крайньому випадку – двох-трьох;
  • дуже важливо правильно вибрати режим прання: при машинному – делікатний, при ручному – без тривалого замочування, сильного тертя та викручування. Порошка потрібно брати не більше однієї третини від кількості, що рекомендується, а температуру виставляти не більше 40 градусів;
  • Перед сушінням ковдри потрібно її добре струсити і розправити руками, після чого акуратно розкласти на горизонтальній поверхні або повісити вертикальною і обов'язково періодично збивати і перевертати.

І пам'ятайте: якщо ковдра збилася грудками, з'явився неприємний запах і жовтуваті плями, які не відмиваються - настав час замінити її на нову.Чтобы одеяло служило дольше: советы и нюансы

Качественное одеяло – «инвестиция» долгосрочная. Но чтобы оно много лет служило верой и правдой, необходимо обеспечить правильный уход. Очень важно после распаковки сохранить все ярлыки, на которых указан состав и оптимальный режим стирки, ведь именно эти два показателя являются ключевыми. В зависимости от наполнителя все одеяла можно разделить на натуральные и синтетические.

Одеяла с натуральным наполнителем

Основное требование для таких изделий – регулярное проветривание на открытом воздухе. А еще – просушивание, которое лучше всего проводить в летнюю жару на улице, поскольку размещать изделие рядом с открытыми источниками тепла нельзя: наполнитель может пересушиться и утратить свои свойства.

Стирка

Самый оптимальный вариант – отдать одеяло в химчистку, где специалисты быстро и качественно уберут любые загрязнения. Но если это проблематично, можно постирать и дома. Главное – правильно выбрать режим стиральной машины, а именно – максимально бережный и щадящий при температуре 30-40 градусов.

Важно помнить о том, что замачивать одела с натуральными наполнителями нельзя, поскольку это может привести к их деформированию. Также стоит учесть, что длительный контакт с водой придает шерстяным одеялам не очень приятный запах, избавиться от которого крайне сложно.

При выборе средств для стирки желательно отдавать предпочтение жидким и гелеобразным продуктам с минимальным набором агрессивных составляющих. А чтобы в полотне не осталось никаких моющих средства, его нужно прополаскивать несколько раз.

Сушка

Этому этапу стоит уделить особое внимание, чтобы одеяло не впитало в себя неприятные запахи. Сушить их лучше всего либо на свежем воздухе, либо в хорошо проветриваемом помещении с открытыми окнами. При этом изделия из шелка, пуха и шерсти следует сушить в горизонтальном положении. А те, в которых наполнитель из бамбука или эвкалипта – можно и вертикально, поскольку они практически не деформируются.

Хранение

Убирая одеяло на хранение, лучше всего сложить его либо в оригинальную упаковку, либо в тканевый воздухопроницаемый чехол. И не забывать о проветривании! Также нужно защитить одеяло от моли. Для этих целей подойдут как специальные химические средства, так и травы, собранные в саше.

Одеяла с синтетическим наполнителем

Синтетические материалы довольно просты в уходе, а это значит, что одеяла с подобным наполнителем прекрасно сохраняют форму при любых условиях. Уход за ними не требует сложных манипуляций и сводится лишь к соблюдению нескольких правил:

  • для сохранения свежести одеяла нужно его регулярно проветривать, а для равномерного распределения наполнителя – взбивать и встряхивать хотя бы раз в неделю;
  • полную стирку желательно проводить не чаще одного раза в год, в крайнем случае – двух-трех;
  • очень важно правильно выбрать режим стирки: при машинной – деликатный, при ручной – без длительного замачивания, сильного трения и выкручивания. Порошка нужно брать не более одной трети от рекомендуемого количества, а температуру выставлять не более 40 градусов;
  • перед сушкой одеяла необходимо его хорошенько встряхнуть и расправить руками, после чего аккуратно разложить на горизонтальной поверхности либо повесить вертикальною и обязательно периодически взбивать и переворачивать.

И помните: если одеяло сбилось комками, появился неприятный запах и желтоватые пятна, которые не отстирываются – пришла пора заменить его на новое.

Повернутися до новин
Товари до цієї новини
Перейти на мобільну версію сайту
Так, перейти Залишитись на основній версії