Як правильно зберігати ковдру?

Як правильно зберігати ковдру?

23 июля 2021

"Це твоя улюблена ковдра, ще з дитинства / Пам'ятаєш, цю ковдру ми купили в перший рік спільного життя", - такі висловлювання про сімейні текстильних реліквії чули усі. Цікаво, а скільки років можна використовувати ковдру? Виявляється, що в залежності від типу наповнювача, інтенсивності використання виріб прослужить вірою і правдою до 8 років. Але, якщо забезпечити оптимальні умови зберігання!

Ідеальні умови для зберігання холлофайберової ковдри: які вони?

Місце, де зберігають ковдри, має бути сухим і темним, з вологістю, що не перевищує 60%, і температурою +15°С — +22°С.
Під категоричною забороною зберігання в підвалах, горищах. Чим вище вологість, тим швидше в наповнювачі розмножиться цвіль, грибки, комахи, а тканинний чохол швидко розповзеться. Небажано складувати ковдри з вовни, лебединого пуху, бамбукового волокна, холлофайбера в приміщеннях, складах, де знаходяться продукти з різким запахом (ацетон, лаки, фарби, будівельні суміші, клей). Натуральна тканина (бавовна, бамбук), з якої частина шиють тканинний чохол, швидко поглинає сильні запахи. І потім про комфорт сну вам доведеться тільки мріяти.

У квартирі (будинку) слід знайти місце, де є місткі шафи, комора або гардеробна. Якщо правильно організувати вільний простір, постіль не займатиме багато місця. Особливо, якщо грамотно скласти ковдру.

Але навіть при використанні шафи або антресолі пам'ятайте про маленьку хитрість: ніколи не зберігайте текстиль на нижніх полицях. Саме там найбільше пилу. А значить перед використанням доведеться довго пилососити ковдру, витрушувати.

Як доглядати за ковдрою на зберіганні?

Щоб зберегти наповнювач пухнастим, чистим, тканинний чохол - міцним, періодично провітрюйте й просушуйте текстиль. Ідеальний варіант - хоча б 1 раз на місяць діставайте ковдри. У зимову холоднечу або літню спеку не зайвою справою буде винести текстиль на вулицю. Таке провітрювання додатково дезодорує наповнювач, видаляє зайву вологу, яка могла акумулюватися при неправильному зберіганні, експлуатації.
Навіть в самому гіпоалергенному наповнювачі (бамбукове волокно, штучний лебединий пух, силікон, холлофайбер) можуть завестися комахи. Менеджери з продажу текстилю обов'язково радять на полиці, де зберігаються ковдри, помістити пару саше з лавандою, ялівцем. На крайній випадок покладіть в шафу з текстилем листя горіха.

Зберігання ковдр з різних матеріалів

Ковдра з вовни. Вовняне покривало, плед або ковдру найкраще зберігати в спеціальних чохлах з бавовни. Щоб міль не зіпсувала наповнювач, покладіть саше з лавандою для відлякування молі.

Ковдра з евкаліптових волокон теж можна зберігати в тканинних чохлах. Ось тільки ховайте його від сонячного світла і високих температур. Наповнювач при перегріванні може втратити свої властивості.

Ковдри з пуху або пір'ям "Бояться" вакуумного зберігання. При вакуумуванні натуральний наповнювач моментально збивається в кім. А значить перестає бути легкою, повітропроникною масою. Тому тільки акуратно скласти на полицю.

Ковдра з бамбуковим наповнювачем не переносить пилу. Матеріал не вбирає вогкість і запахи, в ньому не заводяться моль і цвіль.

Ковдра з бавовною всередині або бавовняний плед можна зберігати в вакуумному пакеті. Такий варіант займе мало місця на полиці, не вплине на якості текстилю при зберіганні.

Ковдра з синтетичним "лебединим пухом" дуже компактно складається. Через специфічну текстуру наповнювача воно не боїться комах і не вимагає особливих умов зберігання.Как правильно хранить одеяло

“Это твое любимое одеяло, еще с детства / Помнишь, это одеяло мы купили в первый год совместной жизни”, — такие высказывания о семейных текстильных реликвиях слышали все. Интересно, а сколько лет можно использовать одеяло? Оказывается, что в зависимости от типа наполнителя, интенсивности использования изделие прослужит верой и правдой до 8 лет. Но, если обеспечить оптимальные условия хранения!

Идеальные условия для хранения холлофайберового одеяла: какие они?

Место, где хранят одеяла, должно быть сухим и темным, с влажностью, не превышающей 60%, и температурой +15°С — +22°С.
Под категорическим запретом хранение в подвалах, чердаках. Чем выше влажность, тем быстрее в наполнителе размножится плесень, грибки, насекомые, а тканевый чехол быстро расползется. Нежелательно складировать одеяла из шерсти, лебяжьего пуха, бамбукового волокна, холлофайбера в помещениях, складах, где находятся продукты с резким запахом (ацетон, лаки, краски, строительные смеси, клей). Натуральная ткань (хлопок, бамбук), из которой часть шьют тканевый чехол, быстро поглощает сильные запахи. И потом о комфорте сна вам придется только мечтать.

В квартире (доме) следует найти место, где есть вместительные шкафы, кладовая или гардеробная. Если правильно организовать свободное пространство, постельные принадлежности не будут занимать много места. Особенно, если грамотно сложить одеяло.

Но даже при использовании шкафа или антресоли помните о маленькой хитрости: никогда не храните текстиль на нижних полках. Именно там больше всего пыли. А значит перед использованием придется долго пылесосить одеяло, вытряхивать.

Как ухаживать за одеялом на хранении?

Чтобы сохранить наполнитель пушистым, чистым, тканевый чехол — прочным, периодически проветривайте и просушивайте текстиль. Идеальный вариант — хотя бы 1 раз в месяц доставайте одеяла. В зимнюю стужу или летний зной не лишним делом будет вынести текстиль на улицу. Такое проветривание дополнительно дезодорирует наполнитель, удаляет лишнюю влагу, которая могла аккумулироваться при неправильном хранении, эксплуатации.
Даже в самом гипоаллергенном наполнителе (бамбуковое волокно, искусственный лебяжий пух, силикон, холлофайбер) могут завестись насекомые. Менеджеры с продажи текстиля обязательно советуют на полки, где хранятся одеяла, поместить пару саше с лавандой, можжевельником. На крайний случай положите в шкаф с текстилем листья ореха.

Хранение одеял из разных материалов

Одеяло из шерсти. Шерстяное покрывало, плед или одеяло лучше всего хранить в специальных чехлах из хлопка. Чтобы моль не подпортила наполнитель, положите саше с лавандой для отпугивания моли.

Одеяло из эвкалиптовых волокон тоже можно хранить в тканевых чехлах. Вот только прячьте его от солнечного света и высоких температур. Наполнитель при перегревании может потерять свои свойства.

Одеяла из пуха или перьями “боятся” вакуумного хранения. При вакуумировании натуральный наполнитель моментально сбивается в ком. А значит перестает быть легкой, воздухопроницаемой массой. Поэтому только аккуратно сложить на полку.

Одеяло с бамбуковым наполнителем не переносит пыли. Материал не впитывает сырость и запахи, в нем не заводятся моль и плесень.

Одеяло с хлопком внутри или хлопковый плед можно хранить в вакуумном пакете. Такой вариант займет мало места на полке, не повлияет на качества текстиля при хранении.

Одеяло с синтетическим “лебяжьим пухом” очень компактно складывается. Из-за специфической текстуры наполнителя оно не боится насекомых и не требует особых условий хранения.

Повернутися до новин
Товари до цієї новини
Перейти на мобільну версію сайту
Так, перейти Залишитись на основній версії