Пухнасті та ніжні надовго: поради по догляду за рушниками

Пухнасті та ніжні надовго: поради по догляду за рушниками

25 марта 2021

Ви купили ніжний махровий рушник. Якісний текстильний виріб коштував недешево. Тому вам хочеться подовше зберегти його привабливий вигляд, усі властивості махри та ніжність тканини. І впоратися з цим завданням на 5+ допоможуть поради консультантів інтернет-магазину текстилю "Izzy Home":

 • Уважно прочитайте інформацію на етикетці товару. Виробник прописав при якій температурі і в якому режимі прати виріб, щоб він довше прослужив вам.
 • Відразу після покупки виперіть рушник в делікатному режимі з оборотами 400 об/хв.
 • Махрові рушники періть окремо від інших речей.
 • Барабан пральної машини заповнюйте на ⅔. Так кількість піни буде достатньою для глибокого видалення забруднень з тканини.
 • Не нехтуйте режимом подвійного полоскання. Особливо ця рекомендація актуальна для регіонів з м'якою водою. Або ж якщо у вас чутлива шкіра. Сліди порошку на махрової тканини після витирання можуть призводити до алергій, появі висипань та подразнень на шкірі.
 • Навіть якщо дуже поспішаєте, ніколи не періть махрові рушники в експрес режимі. Справа в тому, що обмежена кількість води не прополоще якісно щільну, натуральну махрову тканину.
 • Для прання і полоскання махрових виробів слід правильно обирати засоби: використовувати в тому дозуванні, що рекомендовано виробником.
 • Неприпустимо використання відбілюючих засобів на основі хлору. Не можна використовувати відбілюючі засоби для кольорових махрових виробів.
 • Кондиціонер допоможе повернути пухнастість махрі. Але при надлишку, знизить гігроскопічні властивості.
 • Для делікатних, ніжних виробів з махри краще використовувати рідкі засоби для прання.

Лайфхаки для прання махрових речей

Прибрати зайву жорсткість тканини допоможе замочування рушника на 2 години в солоній воді перед пранням (пропорції 4 ст. ложки солі на 5 літрів води). Якщо ви не любите кондиціонерів для білизни, але хочете, щоб рушник був пухнастим, то після прання прополощіть його у воді з додаванням лимонного соку, яблучного оцту.

Сушимо правильно

Про те, як прати рушники банні та кухонні з махри, розповіли. Тепер розберемося в тонкощах сушки. Махрова бавовняна або бамбукова тканина терпіти не може високих температур. По можливості залишайте їх висихати на свіжому повітрі, а не в сушильній машині. Що стосується оборотів, то граничний максимум для махрового рушника - 800 об/хв.
Щоб зберегти пишність і ніжність махрового рушника з бавовни забудьте про праски і відпарювачі. Але якщо ви все ж вирішили пропрасувати свої рушники, то вибирайте температуру не вище 150 °С.

Правильне зберігання - запорука довговічності

Щоб бавовняний або бамбуковий рушник довше залишався ніжним та пухнастим, запам'ятайте одне правило - ніколи не зберігайте їх у кошику із брудною білизною. Інакше гігроскопічна натуральна тканина швидко вбере запах брудної білизни, може з'явитися цвіль зі стійким специфічним запахом.
А що ж люблять махрові рушники? Щоб їх складали акуратною стопкою на верхніх полицях. Чому саме на верхніх? На відміну від нижніх полиць шаф і комодів на висоті менше пилу і махрова тканина не набере специфічного пильного запаху.
Деякі господині для економії місця згортають рушники щільними валиками і укладають їх рядами в комоді. Цей спосіб теж непоганий і заслуговує вашої уваги.

 

Пушистые и нежные надолго: советы по уходу за полотенцами


Вы купили нежное, воздушное махровое полотенце. Качественное текстильное изделие стоило недешево. Поэтому вам хочется подольше сохранить его привлекательный вид, все свойства нежной махры и нежность ткани. И справиться с этой задачей на 5+ помогут советы консультантов интернет-магазина текстиля “Izzy Home”:

 • Внимательно изучайте информацию на ярлыке товара. Производитель прописывает при какой температуре и в каком режиме стирать изделие, чтобы оно дольше прослужило вам.
 • Сразу после покупки постирайте полотенце махровое в деликатном режиме с оборотами 400 об/мин.
 • Махровые полотенца стирайте отдельно от других вещей.
 • Барабан стиральной машины для стирки полотенец заполняйте на ⅔. Так количество пены будет достаточным для глубокого удаления загрязнений с ткани.
 • Не пренебрегайте режимом двойного полоскания. Особенно эта рекомендация актуальна для тех регионов, где мягкая вода. Или же если у вас чувствительная кожа. Следы порошка на махровой ткани после вытирания могут приводить к аллергиям, появлению высыпаний и раздражений на коже.
 • Даже если очень спешите, никогда не стирайте махровые полотенца в экспресс режиме. Дело в том, что ограниченное количество воды не прополощет качественно плотную, натуральную махровую ткань.
 • Для стирки и ополаскивания махровых изделий следует правильно выбирать средства: использовать в той дозировке, которая рекомендована производителем.
 • Недопустимо использование отбеливающих средств на основе хлора. Нельзя использовать отбеливающие средства для цветных махровых изделий.
 • Кондиционер поможет вернуть пушистость махре, но, при избытке, снизит гигроскопичные свойства.
 • Для деликатных, нежных изделий из махры лучше использовать жидкие средства для стирки.

Лайфхаки для стирки махровых вещей

Убрать излишнюю жесткость ткани поможет замачивание полотенца на 2 часа в соленой воде перед стиркой (пропорции 4 ст. л. соли на 5 л води). Если вы не любите кондиционеров для белья, а хотите, чтобы полотенце было пушистым, то после стирки прополощите его в воде с добавлением лимонного сока, яблочного уксуса.

Сушим правильно

О том, как стирать полотенца банные и кухонные из махры, рассказали. Теперь разберемся в тонкостях сушки. Махровая хлопковая или бамбуковая ткань терпеть не может высокие температуры. По возможности оставляйте их высыхать на свежем воздухе, а не в сушильной машине. Что касается оборотов, то предельный максимум для махрового полотенца — 800 об/мин.
Чтобы сохранить пышность и нежность махрового полотенца из хлопка забудьте об утюгах и отпаривателях. Но если вы все же решили прогладить свои полотенца, то выбирайте температуру не выше 150°С.

Правильное хранение — залог долговечности

Чтобы хлопковое или бамбуковое банное полотенце подольше оставалось нежным, пушистым, запомните одно правило — никогда не храните их в корзине с грязным бельем. Иначе гигроскопическая натуральная ткань быстро впитает запах грязного белья, может появиться плесень со стойким специфическим запахом.
А что же любят махровые полотенца? Чтобы их складывали аккуратной стопочкой на верхних полках. Почему именно на верхних? В отличие от нижних полок шкафов и комодов на высоте меньше пыли и ткань махровая не наберет специфического пыльного запаха.
Некоторые хозяйки для экономии места предпочитают сворачивать полотенца плотными валиками и укладывать их рядами в комоде. Этот способ тоже хорош и заслуживает вашего внимания.

Повернутися до новин
Товари до цієї новини
Перейти на мобільну версію сайту
Так, перейти Залишитись на основній версії