Наматрацник: корисна річ або марна трата грошей?

Наматрацник: корисна річ або марна трата грошей?

21 октября 2021

За часів наших мам і бабусь ознакою достатку в домі була пухова перина. Утопаючи в м'яких складках можна було відпочити після важкого трудового дня, а взимку - ще й зігрітися. Часи змінилися, і тепер більшість віддає перевагу ортопедичним матрацам, що забезпечують не тільки якісний сон, але і здоров'я хребта.

«Скромний помічник» матраца

Виробники матраців рекомендують обов'язково використовувати наматрацники - особливі чохли, що дозволяють захистити матрац від забруднень і продовжити термін його служби. При цьому багато хто вважає такий аксесуар марною тратою грошей, вважаючи, що можна спокійно обійтися і без нього. В принципі - так воно і є, якщо відкинути всі корисні властивості наматрасника:

 • створення максимально гігієнічних умов для сну;
 • забезпечення оптимального мікроклімату в ліжку (збереження тепла і комфортного повітрообміну під час сну);
 • захист від різного роду плям;
 • перешкода швидкому зношуванню поверхні матраца;
 • створення антистатичного, антиалергенного, антибактеріального, антигрибкового ефекту в залежності від тканини;
 • регулювання жорсткості матраца.

Види наматрацників

Існує чотири основні види наматрасников, кожен з яких володіє певними функціями:

 • Захисний наматрацник - найбільш бюджетний і поширений варіант. Його місія - уберегти матрац від всіляких забруднень і скупчення бактерій на поверхні. Забезпечується це завдяки сумішевим тканинам, з яких віни виготовляється.
 • Ортопедичний наматрацник - призначений для коригування жорсткості самого матраца. Така необхідність може виникнути при покупці дуже жорсткого / м'якого спального матрацу, або ж після багатьох років його використання. Його верхній шар складається з матеріалів, схожих на наповнювач ортопедичних матраців: латексу, кокосової койри і т. П. Такий наматрацник - бюджетний спосіб продовжити життя старому матрацу і забезпечити собі комфортний сон.
 • Водонепроникний наматрацник - покриття, яке унеможливлює проникнення всередину матраца вологи. Незамінний для сімей з маленькими дітьми і, якщо в будинку є лежачі хворі.
 • Вовняний наматрацник - знахідка для тих, хто страждає на остеохондроз, радикуліт, ревматизм. Його цілющі зігріваючі властивості допомагають позбутися від дискомфорту, больових відчуттів і зігрітися в холодну пору року.

Правила вибору

Вибір наматрасника залежить від декількох критеріїв:

 • Розмір матраца. Щоб наматрацник не створював складки під час сну і не сповзав, потрібно знати точні параметри матраца: важливо, щоб тканина щільно прилягала до всіх сторін та кутів.
 • Матеріали. Для теплої пори року ідеально підійдуть наматрацники з натуральних або сумішевих тканин, які не створюють парниковий ефект і забезпечують нормальний теплообмін. Для зимового сезону - вироби виключно з натуральних матеріалів або вовни.
 • Спосіб кріплення. Існує два варіанти наматрасников: чохол (на гумці або блискавці) і покриття на кутових гумках. Перший дозволяє захистити не тільки поверхню матраца, але і його бічні сторони (на гумці), а також нижню частину (на блискавці). При цьому більшою популярністю все ж користуються варіанти на бічних гумках, оскільки вони простіше в експлуатації.

В принципі, обійтися без наматрасника можна. Але для створення максимально комфортних умов відпочинку і сну він грає далеко не останню роль. Так само, як і для продовження терміну служби матраца, вартість якого в рази дорожче.Наматрасник: полезная вещь или напрасная трата денег?

Во времена наших мам и бабушек признаком достатка в доме была пуховая перина. Утопая в мягких складках можно было отдохнуть после тяжелого трудового дня, а зимой – еще и согреться. Времена изменились, и теперь большинство предпочитает ортопедические матрасы, обеспечивающие не только качественный сон, но и здоровье позвоночника.

«Скромный помощник» матраса

Производители матрасов рекомендуют обязательно использовать наматрасники – особые чехлы, позволяющие защитить матрас от загрязнений и продлить срок его службы. При этом многие считают такой аксессуар напрасной тратой денег, полагая, что можно спокойно обойтись и без него. В принципе – так оно и есть, если отбросить все полезные свойства наматрасника:

 • создание максимально гигиеничных условий для сна;
 • обеспечение оптимального микроклимата в постели (сохранение тепла и комфортного воздухообмена во время сна);
 • защита от различного рода пятен;
 • препятствие быстрому изнашиванию поверхности матраса;
 • создание антистатичного, антиаллергенного, антибактериального, антигрибкового эффекта в зависимости от ткани;
 • регулирование жесткости матраса.

Виды наматрасников

Существует четыре основных вида наматрасников, каждый из которых обладает определенными функциями:

 • Защитный наматрасник – наиболее бюджетный и распространенный вариант. Его миссия – уберечь матрас от всевозможных загрязнений и скопления бактерий на поверхности. Обеспечивается это благодаря смесевым тканям, из которых он изготавливается.
 • Ортопедический наматрасник – предназначен для корректировки жесткости самого матраса. Такая необходимость может возникнуть при покупке слишком жесткого/ мягкого спального матраса, либо же после многих лет его использования. Его верхний слой состоит из материалов, похожих на наполнитель ортопедических матрасов: латекса, кокосовой койры и т. п. Такой наматрасник – бюджетный способ продлить жизнь старому матрасу и обеспечить себе комфортный сон.
 • Водонепроницаемый наматрасник – покрытие, препятствующее проникновению внутрь матраса влаги. Незаменим для семей с маленькими детьми и, если в доме есть лежачие больные.
 • Шерстяной наматрасник – находка для тех, кто страдает остеохондрозом, радикулитом, ревматизмом. Его целебные согревающие свойства помогают избавиться от дискомфорта, болевых ощущений и согреться в холодное время года.

Правила выбора

Выбор наматрасника зависит от нескольких критериев:

 • Размер матраса. Чтобы наматрасник не морщинил, не создавал складки во время сна и не сползал, нужно знать точные параметры матраса: важно, чтобы ткань плотно прилегала ко всем углам и сторонам.
 • Материалы. Для теплого времени года идеально подойдут наматрасники из натуральных или смесевых тканей, которые не создают парниковый эффект и обеспечивают нормальный теплообмен. Для зимнего сезона – изделия исключительно их натуральных материалов или шерсти.
 • Способ крепления. Существует два варианта наматрасников: чехол (на резинке или молнии) и покрытие на угловых резинках. Первый позволяет защитить не только поверхность матраса, но и его боковые стороны (на резинке), а также нижнюю часть (на молнии). При этом большей популярностью все же пользуются варианты на боковых резинках, поскольку они проще в эксплуатации.

В принципе, обойтись без наматрасника можно. Но для создания максимально комфортных условий отдыха и сна он играет далеко не последнюю роль. Так же, как и для продления срока службы матраса, стоимость которого в разы дороже.

Повернутися до новин
Перейти на мобільну версію сайту
Так, перейти Залишитись на основній версії